Reportaż jako prezent na walentynki

Przy okazji walentynek, oprócz romantycznej kolacji czy wyjścia do kina wiele par decyduje się na robienie sobie prezentów

Przy okazji walentynek, oprócz romantycznej kolacji czy wyjścia do kina wiele par decyduje się na robienie sobie prezentów. W zależności od skali prezentu, kupienie czegoś konkretnego może być problematyczne. W wielu wypadkach dobrym rozwiązaniem będzie sprawdzony pomysł- książka. Książka jako prezent jest zawsze dobrym rozwiązaniem (oczywiście jeżeli osoba, dla której ma być kupiony prezent lubi czytać książki). Na polskim rynku widać wyraźne trendy co do wydawania książek. Jeżeli chodzi o ilość wydawanych pozycji, najpopularniejsze są biografie, thrillery i reportaże. To właśnie ta ostatnia kategoria książek może okazać się doskonałym prezentem na walentynki. Pozycję trzeba dobrać dobrze, lecz efekt może być zaskakująco dobry.

Reportaż to doskonały prezent

Reportaże cieszą się dużym powodzeniem, głównie ze względu na stosunkowo duży odsetek dobrych tytułów w tym gatunku. Publikowane w Polsce reportaże zarówno polskich jak i zagranicznych autorów są po prostu dobrze napisane. Autorzy używają odpowiedniego, ciekawego języka oraz dysponują bardzo dużym zasobem informacji oraz wciągających anegdot. Niektórzy potrafią wręcz namalować obraz słowem, przez co czytelnik czuje się, jakby faktycznie był w opisywanym miejscu. Nie brakuje oczywiście gorszych pozycji, dlatego przy wyborze prezentu, jeżeli nie ma się odpowiedniej wiedzy, powinno się przeczytać kilka opinii na temat danej książki w internecie.

Przy wyborze reportażu zdecydowanie warto kierować się nie tylko autorem (co jednak ma tutaj kluczowe znaczenie), ale także tematyką. Reportaż może być nie tylko dobrą lekturą, ale pomysłem na wakacje. Jeżeli więc osoba zamierzająca kupić taką książkę na prezent chciałaby odwiedzić jakieś ciekawe miejsce w przyszłości, reportaż może być też małą sugestią oraz sposobem na zainteresowanie drugiej połówki danym regionem. Reportaże bowiem potrafią bardzo dobrze oddać klimat określonych miejsc. Napisane przez osoby, które znają dane kultury z doświadczenia oraz dysponują dużą wiedzą teoretyczną świetnie potrafią zachęcić do odwiedzenia poszczególnych miejsc na świecie.

Nie trzeba wcale wybierać egzotyki

Co ciekawe, reportaże najczęściej kojarzą nam się z opisem egzotycznych kultur. Przeglądając katalogi wydawnictw publikujących reportaże bardzo szybko możemy się zorientować jednak, że znaczna ich część dotyczy znanych i często odwiedzanych miejsc. Świat jest pełen ciekawostek. Wystarczy tylko wiedzieć jak ich szukać. Lektura reportaży to nie tylko dobry sposób na spędzenie nudnych wieczorów. To też przede wszystkim otwarcie się na inne postrzeganie świata. Jako prezent dla chłopaka na walentynki reportaż będzie więc działał idealnie. Wystarczy tylko poszukać dobrej pozycji (co może zająć trochę czasu, bo ilość pozycji jest ogromna).

Book obraz autorstwa freepik - www.freepik.com