Książka fantasy jako prezent na walentynki

Wiele par decyduje się na robienie sobie prezentów na walentynki

Wiele par decyduje się na robienie sobie prezentów na walentynki. Praktyka pokazuje, że kupienie interesujące i jednocześnie skromnego prezentu może być bardzo trudne. Trzeba uważać, by prezent nie był przesadzony (zwłaszcza jeżeli druga strona także nie planuje wydawać dużych pieniędzy na prezent), jednak by cieszył drugą połówkę. W takiej sytuacji bardzo dobrze sprawdzi się książka. Książki jako prezenty zawsze są mile widziane. Problemem jest oczywiście jedynie wybór odpowiedniej pozycji. Zamiast sięgać po listy bestsellerów warto samodzielnie przeszukać półki księgarń (także tych internetowych) i wybrać coś, co zaciekawi drugą połowę. Jeżeli chodzi o prezent na walentynki dla chłopaka, dobrym rozwiązaniem z pewnością okaże się książka fantasy. Chociaż zazwyczaj powieści fantastyczne kojarzą się z czymś dziecinnym, w rzeczywistości są to zazwyczaj skomplikowane dzieła, pełne różnego rodzaju alegorii i przenośni. Oczywiście można dostać sporo niskiej jakości nowel fantasy, lecz nie o nich tutaj mowa. Kierując się renomą autora bardzo trudno trafić na książkę, która nie niesie ze sobą żadnej wartości.

Podstawowe pomysły

Najłatwiej jest w przypadku osób, które nie czytały nigdy klasycznych powieści fantasy. Najprostszym, a zarazem doskonałym rozwiązaniem będzie tutaj twórczość J. R. R. Tolkiena. Można pójść łatwą ścieżką i wybrać trylogię Władcy Pierścieni lub Hobbita. Warto jednak pomyśleć nad mniej znanymi dziełami. Praktycznie wszystkie książki obejmujące swoją tematyką Śródziemie będą doskonałym wyborem (zwłaszcza jeżeli partner jest fanem gier komputerowych z tego uniwersum). Innym dobrym pomysłem będzie zakup książki wchodzących w serię G. R. R. Martina – Pieśń Lodu i Ognia. Książki będące podstawą serialu Gra o Tron stanowią świetną rozrywkę, wychodzącą często poza podstawowe kanony fantasy. Naprawdę dobrze prezentuje się też saga o Wiedźminie autorstwa Andrzeja Sapkowskiego. To doskonały wybór dla fana serialu lub gier. Jeżeli ktoś jest zainteresowany bardziej popkulturą, z pewnością ucieszy się z książki wchodzącej w skład uniwersum Gwiezdnych Wojen. To zupełnie inne fantasy – akcja dzieje się w kosmosie, lecz pod względem wykorzystywania toposów oraz modelu historii niczym nie odbiega od historii o rycerzach, magach i elfach.

Przede wszystkim jakość

Zapoznanie się wcześniej z tematyką przed zakupem książki jest jak najbardziej wskazane. Dobrze jest wiedzieć dlaczego akurat ta książka jest polecana i czego można się po niej spodziewać. Odnalezienie takich informacji nie jest trudne. Jako prezent na walentynki książka fantasy spisze się znakomicie- nie będzie drogim prezentem, ale za to będzie można spędzić z nią bardzo dużo miłych chwil.

Book obraz autorstwa freepik - www.freepik.com